Aikido Ikeda Dojo Děčín

Aikido Ikeda dojo Děčín
Úvod Aikidó Tréninky Nábory Fotky Videa Kontakty

Aktuality:


Nábor nových členů

Ukázkové tréninky pro veřejnost a nábor nových členů.

Zobrazit celou aktualitu


Bojové umění aikidó

AIKIDO je moderní bojové umění pocházející z Japonska. Je vhodné pro ženy, muže a zejména pro starší mládež. AIKIDO mohou cvičit chlapci i dívky od deseti let. Po zvládnutí Aikidó si získáte respekt, důstojnost a schopnost sebeobrany, která sluší každému člověku.

Podle zakladatele tohoto celosvětově oblíbeného bojového sportu, kterým byl Japonec Morihei Uešiba, je AIKIDO studiem moudrosti. Jeho smyslem je pěstovat pozitivní charakterové vlastnosti a sebeovládání, nikoli cvičit agresivní jedince. Praktikování AIKIDO napomáhá k tomu, aby člověk nepodléhal zlobě, nenávisti, strachu nebo jiným negativním emocím. Cvičení AIKIDO posiluje sebekontrolu a sebedůvěru a smysl pro spolupráci s ostatními lidmi.

Morihei Ueshiba, zakladatel aikiddó

Morihei Ueshiba, zakladatel bojového umění aikidó.

Pravidelné a dlouhodobé cvičení AIKIDO přispívá k sjednocení těla a mysli. Pokud toho dosáhnete, pak můžete AIKIDO využít velmi efektivně jako účinnou techniku sebeobrany, protože s ovládnutím těla, mysli a technických prvků může osoba s menší tělesnou výškou i váhou bez problémů zpacifikovat většího a fyzicky silnějšího útočníka.

AIKIDO je založeno na myšlence neagresivity a rozvíjení schopnosti využití energie útočníka proti útočníkovi samému. Zjednodušeně řečeno, čím silněji na vás někdo zaútočí, tím větší energii vám dává a právě tato energie vám pomůže se ubránit díky využití rozmanitých technik. Nejde však o to útočníkovi ublížit, ale „pouze“ mu nekompromisně vysvětlit, že jeho počínání je nesprávné a zbytečné.